Бомба фрлена во хотел во Косовска Митровица

Непознати лица фрлиле експлозивна направа во хотел во Косовска Митровица, јави Танјуг. Нема повредени, но на хотелот се предизвикани материјални штети. Регионалниот шеф на косовската полиција, Жељко Боиќ изјави дека инцидентот се случил синоќа во 20:20 часот. Од силната експлозија стаклата на прозорците на хотелот се искршиле. Ова е втор напад врз истиот хотел во последните две недели. Првиот ...

⇐ DailyСтандард ⇒