БиХ окована во мраз – шестмина починати, Зеница без греење, Сараево без вода…

Уште две лица починаа од последиците на смрзнување во Босна и Херцеговина(БиХ), соопштија во среда локалните медиуми, истакнувајќи дека со тоа бројот на жртви од ледениот бран во таа земја е зголемен на шест. (ФОТО: Tanjug/AP) Смрзнатото тело на 49 годишен маж е пронајдено кај Зворник во источна Босна, а уште еден маж кој почина заради премрзнатост е пронајден северно од Сараево. Полицијата во ...

⇐ DailyАктуелно24 ⇒