Анкета на Ipsos за претседателските избори во Србија: Вучиќ прв, шегобиецот Бели втор

Српскиот премиер и кандидат на Српската напредна партија (СНС) на претстојните претседателски избори Александар Вучиќ убедливо води пред останатите кандидати, додека на второ место е шегобиецот Љубиша Прелетачевиќ Бели, покажала новата анкета на Ipsos маркетинг, пренесуваат српските медиуми. Истражувањето покажало дека Вучиќ е со големи шанси за победа веќе во првиот круг на претседателските ...

⇐ DailyМакфакс ⇒