Албанија: Опозицијата најави радикализација на протестите

Албанската опозиција најави радикализација на протестите со блокади на сите патни правци во земјата. Почнуваат в понеделник, ден пред посетата на германскиот преговарач за надминување на политичката криза во Албанија, Дејвид Мекалистер. Лидерот на опозициската Демократска партија, Љуљзим Баша, порача дека не се откажува од барањето за техничка влада.

⇐ DailyЖурнал ⇒