Заев ја отфрли можноста Груевски да биде дел од широка коалиција

Want create site? With Free visual composer you can do it easy. Лидерот на СДСМ Зоран Заев смета дека за никого на свет, па ни за него и неговата партија не е прифатливо Никола Груевски да биде дел од широка владина коалиција. Тој ова го изјави во интервју за Ал Џaзира Бакланс, пред утрешната посета на еврокомесарот Јоханес Хан. Ние ги повикавме сите чесни граѓани, патриоти, нивни симпатизери да ...

⇐ DailyТера ТВ ⇒