Утре северен ветер и локален дожд

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно со засилен северен ветер и значително посвежо. Претпладне ќе има слаб локален дожд. УВ-индексот ќе има вредност 7.Утринската температура ќе се движи од 11 до 21, а дневната од 20 до 28 степени.Во Скопје ќе биде променливо облачно. Претпладне ќе има слаб локален дожд. Утринската температура ќе достигне до 16, а дневната до 24 степени.Од ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒