Како во скап ресторан: Највкусниот Фунги сос за тестенини

Направете вкусен сос за тестенини како во најелитните ресторани. Фунги сосот кој е омилен на многумина, можете од сега да го правите и дома. Состојки: 200 гр тестенини 200 гр шампињони 100 гр шунка 100 мл неутрална павлака масло, сол и зачини Подготовка: Тестенините се варат на вообичаен начин во солена вода. Во меѓувреме додека ги вариме тестенините, се ставаат печурките ситно исецкани на тава ...

⇐ DailyСкопје Инфо ⇒