СДСМ: Граѓаните ќе ја увидат разликата

Единаесетте години власт на ВМРО-ДПМНЕ ќе бидат запаметени единствено како години на криминал, корупција, сиромаштија и масовно иселување на работоспособното население надвор од државата, соопшти СДСМ по прексиноќешната прослава на роденденот на својот политички ривал.- ВМРО-ДПМНЕ за скоро 11 години владеење имаа неброени шанси да направат нешто добро за граѓаните и за државата. Но наместо тоа, ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒