Милошоски: Деактивирана експлозивна направа во куќата на моите родители

Во куќата на таткото на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски вчера била поставена бомба, која, како што пишува тој на својот фејсбук-профил, е закана кон него и кон неговите родители поради неговата политичка активност.Тој соопшти дека завчеравечер во селото Ижиште, околу 22 часот, екипи на МВР за крим-техника од Македонски Брод, Прилеп, и за антитероризам од Скопје успешно демонтирале ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒