Ла Ла Ленд на 3Д проекција во Кино Битола

Битолчани ја имаат честа да ја гледаат најновата филмско-музичка атракција, воедно и победникот во седум категории на „Златен глобус“, меѓу кои за најдобар филм, режија, како и главна машка и женска улога, мјузиклот ЛА ЛА ЛЕНД кој ќе се прикажува во 3Д Кино Битола. Проекции во 3Д Кино Битола од 15 до 17 јануари во 20:00 ч. LA LA LAND Како што расте успехот кај Миа, надежна актерка која работи ...

⇐ DailyСкопјеИД ⇒