Кривична за двајца битолчани за тешки кражби

СВР Битола поднесе кривична пријава против Р.М. (44) и С.Е. (21), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение дека првопријавениот сторил две кривични дела „тешка кражба“, додека двајцата заедно сторител три кривични дела „тешка кражба“. Пријавените ги сториле кривичните дела во текот на месец јануари. Истите, насилно, со употреба на подесен алат влегувале во берберски салони, ...

⇐ DailyТера ТВ ⇒