Коѕиас имал интересна и сериозна средба со Нимиц

Имав многу интересна и сериозна средба со господинот Нимиц, кој неодамна престојуваше во Скопје. Тој ме информира за климата таму, изјави грчкиот министер за надворешни работи Никос Коѕиас, по денешната средба со медијаторот Метју Нимиц во Брисел.Тој, како што објави грчкото Министерство за надворешни работи, го информирал медијаторот за ставот на Атина по средбите кои грчките власти ги имале „со ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒