Хан и тројката ќе се скријат од „За заедничка Македонија“

Еврокомесарот за проширување Јоханес Хан и тројката европратеници, Иво Вајгл, Едвард Kукан и Kнут Флекенштајн, денеска нема да се сретнат со претставниците од граѓанската асоцијација „За заедничка Македонија“. Ова, како што пренесува дописникот на МИА од Брисел, го изјавила портпаролката Маја Kоцијанчич. Според неа, Хан нема да има време да оствари и други состаноци покрај најавените со лидерите ...

⇐ DailyДневник ⇒