ДУИ: Груевски и Заев одржаа неколку лидерски средби

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети тврди дека лидерите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, Никола Груевски и Зоран Заев на тет- а-тет средби бараат излез од институционалната криза. Од ДУИ информираат дека веќе имало неколку директни средби меѓу двајцата лидери на кои на маса биле можните опции за излез од ситуацијата, пишува Наспроти информациите од интегративците и од двете партии демантираат дека нивните лидери, ...

⇐ DailyПрес 24 ⇒