Денес сончево со мала до умерена облачност

Времето во Македонија денес ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.Минималната утринска температура ќе се движи меѓу 0 и 6 степени, додека максималната дневна ќе се движи меѓу 12 и 23 степени Целзиусови.Малку пониски температури се очекуваат во крајните западни и источни делови на Македонија (Маврово, Дебар, Берово, Делчево) додека ...

⇐ DailyНова Македонија ⇒