Ахмети, Kасами и Села ќе добијат девет ресори

Максимум девет министерски позиции ќе добие албанскиот политички блок во преговорите со мандатарот Зоран Заев во новиот владин кабинет. Извори од преговорите за новата влада брифираат дека Али Ахмети ќе треба да се задоволи со четири министерства и две вицепремиерски места, а две или евентуално три министерства ќе треба да поделат Беса и „Алијансата за Албанците“ доколку двете партии одлучат да ...

⇐ DailyДневник ⇒