14-мина повредени при судар на автобус и џип близу Куманово

Четиринаесет лица се повредени при судир на автобус и џип на магистралниот пат Куманово-Скопје, во близина на кланицата „Црн Бик“, во Куманово. Според извори вклучени во истрагата, сообраќајната несреќа се случила вечерва околу 18 часот, кога џип со албански регистерски таблички додека претекнувал автомобил на полна линија директно се судрил со автобус со гостиварски таблички, кој се движел од ...

⇐ DailyСакам да кажам ⇒