Архива на вести за 8 Ноември 2019

Заменик-министерот за екологија Јани Макрадули кој хаваријата во ОХИС денеска ја доживеал на прослава во Неготино, вечерва се јави преку Фејсбух со утеха: Се е ...
сите 198 | | | веќе видена

Инспектори на општина Кисела Вода, Град Скопје и од Државниот инспекторат за животна средина и екипа на Минисерството за внатршни работи извршиле увид во ...
сите 223 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за хрватски „Вечерни Лист“ вели дека секој петти Македонец живее под линијата на сиромаштијата. Каква е ...
сите 118 | | | веќе видена

Очигледно денеска гледаме една режирана претстава и политичко замешалство на власта во заминување. Денеска средбата која требаше да се случи помеѓу ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива О2 на својата Фејсбук група упатува безброј прашања и забелешки во однос на хаваријата што се случи денес во Охис, каде истекоа шест ...
сите 194 | | | веќе видена

Вработените во основното, средното и високото образование ќе го добијат новото покачување на платите од 10 проценти од 1 јануари 2020 година, договорено е на ...
сите 41 | | | веќе видена

Градот на светлината не се најде на оваа листа, сепак, останатите дестинации одлично го покрија неговото отсуство. Иконските француски градби обично се наоѓаат ...
сите 3 | | | веќе видена

Државниот инспекторат за животна средина попладнево информираше дека при извршениот увид во фабриката „Охис“ земен е примерок од страна на лабораторијата на ...
сите 152 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за образование се договорија од 1 јануари просветните работници да добијат покачување на платите од 10 отсто. Претседателот на СОНК, ...
сите 46 | | | веќе видена

Гостиварската полиција поднесе кривична пријава против 29-годишна скопјанка во чиј ресторан во гостиварското село Неготино бил пронајден кокаин. Како што ...
сите 74 | | | веќе видена

Изнаоѓање на оптимално решение во согласност со бизнис заедницата – ова ќе се правело во следните 36 месеци за колку што е одложена имплементацијата на ...
сите 33 | | | веќе видена

Средбата која денеска требаше да се случи меѓу претставници на СОНК и претседателот Јаким Неделков со претставници на ВМРО-ДПМНЕ и која беше потврдена од ...
сите 51 | | | веќе видена