Архива на вести за 7 Јуни 2020

Кривични пријави за вкупно 22 станоиздавачи во туристичките места Инспекторите на Пазарниот инспекторат викендов поднеле 22 кривични пријави за непочитување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вечерва информираше дека денеска, 7 јуни на подрaчјето на ПС ОН Бит Пазар во периодот од 19 до 20 часот лишени од слобода се ...
сите 100 | | | веќе видена

Во вчерашната бројка на новозаболени во држвата, регистрирани се случаи во сите возрасни групи, а најзастапена е возрасната група од 30-39 години со 27 ...
сите 746 | | | веќе видена

Околу 115.000 граѓани ќе добијат ваучер за домашен туризам, како дел од третиот пакет економски мерки со цел поддршка на туризмот, објави бившиот премиер и ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателката на Сојузот на стопански комори Данела Арсовска вели дека на нашата земја ѝ е потребна безрезервна поддршка за спас на македонската економија ...
сите 74 | | | веќе видена

Стапката на невработеност во првото тримесечје од годинава била на ниво од 16,2 отсто. Оваа бројка ја објави Државниот завод за статистика. Според податоците ...
сите 72 | | | веќе видена

Институтот за јавно здравје (ИЈЗ) соопшти дека од вкупно 1.226 заразени во државава, 658 се во главниот град Скопје, а најмногу заболени има во општините Чаир, ...
сите 757 | | | веќе видена

Игор Јанушев се обрати на социјалните мрежи со видео порака: Бројките на новозаразени од Ковид 19 се катастрофални. Состојбата е навистина алармантна! Власта ...
сите 106 | | | веќе видена

Во време кога стотици илјади Американци протестираат по улиците во градовите низ САД против полициската бруталност, претседателот Донал Трамп има малку ...
сите 149 | | | веќе видена