Архива на вести за 26 Март 2020

Ѕвездата на Јувентус Пауло Дибала (26) и неговата девојка Ориана Сабатини се во самоизолација во Торино откако дознаа дека се заразени со коронавирус, а пред ...
сите 55 | | | веќе видена

Од денеска, микро, малите и средните компани во секторите угостителство, туризам и товарен транспорт може да аплицираат за бескаматните кредити од 3.000 до ...
сите 75 | | | веќе видена

Интервју со професорот Ванчо Узунов, кој говори за најавените економски мерки по кризата со Корона вирусот Секуловска: Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во име на ...
сите 185 | | | веќе видена

Порастот на телесната температура е воедно и знак за постоење болести, помага при следење на тежината и текот на болеста, а има и заштитна улога во организмот, ...
сите 32 | | | веќе видена

Додека СДСМ молчи за случајот со избркани 120 работници од фирмата „Каст Инвест”, добивме нова анонимна пријава за кршење на работничките права во уште една ...
сите 18 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот биофизичар, професор по структурна биологија на Универзитетот Стенфорд и добитник на Нобелова награда во областа на хемијата, Мајкл Левит, ...
сите 104 | | | веќе видена

Издавачкиот центар ТРИ ја почна акцијата „Пишувачки предизвик: Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. -Нејзина цел е да се поттикнат и соберат ...
сите 7 | | | веќе видена

Банките и штедилниците во согласност со донесената Уредба, ќе подготват и понудат можности на клиентите за променети договорни услови со цел ублажување на ...
сите 114 | | | веќе видена

Во Јужна Кореја денеска се пријавени 104 нови случаи на коронавирус, со што бројот на заразени сега изнесува 9.241, според податоците на корејскиот центар за ...
сите 21 | | | веќе видена

Мајк Тајсон, поранешен светски шампион во бокс во тешка категорија уште еднаш го шокираше светот. Тајсон беше нокаут машина и еден од најдобрите и најопасните ...
сите 7 | | | веќе видена

Пациентите кои поради коронавирусот се сериозно болни во државата Њујорк добиваат огромни дози на витамин Ц. Ова се прави на основа на ветувачките извештаи ...
сите 5 | | | веќе видена