Архива на вести за 26 Март 2020

Во општина Кисела Вода од денес се врши дезинфекција на сите колективни станбени згради на оваа територија.Мобилни тимови организирани од Општината денес вршат ...
сите 110 | | | веќе видена

 Доктор Жан Митрев, кардиоваскуларен хирург, зборува за корона вирусот и го споделува неговото мислење и препораки за заштита од него. Тој вели дека корона ...
сите 12 | | | веќе видена

Не со ребаланс туку во вонредна состојба каква што е сега буџетските корисници, па и Владата можат да ги менуваат буџетите со прераспреедлба на парите од една ...
сите 33 | | | веќе видена

Делото што требало да се подигне на јавниот простор по повод фестивалот „Фалас“, што се одржува секоја година во шпанскиот град Валенсија и е посветен на Свети ...
сите 2 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по паѓањето на владата на Косово. По нецели два месеци Албин Курти веќе не е премиер отако беше изгласана недовредба на владата. Во ...
сите 196 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по влажни коловози во западните и југозападните делови од државата, додека на некои од повисоките места ...
сите 114 | | | веќе видена

Крагуевчанецот С. В. (47) нападнал неколку лекари и друг медицински персонал во карантин вчера во Крагуевац, бидејќи сакал да си оди дома за роденден. ...
сите 113 | | | веќе видена

Првите 5,7 милиони евра бескаматни кредити како директна помош за микро, мали и средни претпријатија во борбата со КОВИД-19 од полноќ се достапни на ...
сите 87 | | | веќе видена

Италија се соочува со огромни проблеми со ширењето на коронавирусот, но и покрај тоа што пичинаа околу 7.500 Италијанци, сепак не е потсенувачка бројката од ...
сите 21 | | | веќе видена

Граѓаните и компаниите може да очекуваат одложување на исплатата на ратите на кредити, репрограмирање, пониска каматна стапка и други поволности со кои ќе им ...
сите 119 | | | веќе видена

Список со 148-те Македонци за чие враќање од Малта во државата се организира специјален чартер лет од Владата осамна на социјалните мрежи. Листата предизвика ...
сите 214 | | | веќе видена

Халкбанк АД Скопје за прв пат како дел од своето портфолио нуди потрошувачки ненаменски кредит со животно осигурување за сите клиенти. Осигурителната полиса ...
сите 16 | | | веќе видена