Архива на вести за 26 Март 2020

Со средства од норвешката амбасада обезбедени се 25 респираторни машини за потребите на инфективната клиника, информираше на денешната прес конференција ...
сите 72 | | | веќе видена

Скопското обвинителство поднесе предлог за издавање казнен налог против едно лице за кривично дело непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 263 | | | веќе видена

Издавачки центар ТРИ ја започна акцијата Пишувачки предизвик, наречен „Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. Нејзина цел е да се поттикнат и ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Русија, Владимир Путин, одлучи следната седмица (од 28 март до 5 април) да биде неработна, за сите граѓани да останат во своите домови и така ...
сите 97 | | | веќе видена

Забавувањето на ширењето на ковид-19 во Италија е добар показател и експертите очекуваат врв на епидемијата во земјата во текот на оваа недела, пишува српски ...
сите 94 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на Јувентус, Џовани Коболи Џиљи, е најжесток во критиките упатени кон Кристијано Роналдо во Италија. Голгетерот на Јуве го избегна ...
сите 29 | | | веќе видена

Ѓорѓе Давид на социјалните мрежи потврди дека има коронавирус. За жал...потврдено ми е дека имам Ковид 19!Не сфаќам...очаен сум.Вирусот ќе помине, ама ...
сите 12 | | | веќе видена

Професорката Гордана Силјановска - Давкова на власта и порачува дека и при полициски час мора да им овозможи на кучињата за кусо време да излезат од дома. „За ...
сите 9 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје продолжува активно да постапува во предметот со поранешната директорка на ЈЗУ Универзитетската клиника за дерматологија – ...
сите 25 | | | веќе видена

Пациент од Тетово кој е еден од новите позитивни случаи заразен со корона вирус две недели, односно од 8 до 23 март бил сместен во Заводот за рехабилитација во ...
сите 720 | | | веќе видена

Трета жртва од КОВИД-19 во земјава и втора од Дебар. Пациентката на 66 години која неколку дена беше во тешка состојба и на машина за дишење почина вчера на ...
сите 720 | | | веќе видена