Архива на вести за 26 Март 2020

Владата ја донесе уредбата со која ќе се воведе одложување на исплатата на ратите од кредитите на граѓаните и фирмите, како и други поволности за клиентите на ...
сите 114 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната недела ...
сите 658 | | | веќе видена

Вкупно 1.307 жители на шпански старечки домови починале од коронавирусот, што е околу една третина од вкупниот број на смртни случаи во земјата, објавија ...
сите 649 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Ресен поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица заради кривично дело – непостапување според здравствени прописи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Денес на пресконференција на министерот Венко Филипче беше запрашан за состојбата на коронавирусот во Велес.На министерот му беше посочено дека во изјавите на ...
сите 19 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Ресен поднесе предлози за издавање казнени налози за три лица заради кривично дело – непостапување според здравствени прописи за ...
сите 260 | | | веќе видена

Покрај новите 24 случаи регистрирани до 12 часот, министерот за здравство Венко Филипче информираше и за двајца излечени пациенти, со што сега има три излечени ...
сите 658 | | | веќе видена

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче на редовната прес-конференција за состојбата со коронавирусот во земјава, информираше дека во текот на следната ...
сите 658 | | | веќе видена

По влез во државава враќајќи се од високоризична земја потпишал изјава дека ќе остане во задолжителна изолација но не си достојал на зборот. Жител на Куманово ...
сите 260 | | | веќе видена

Охрид, 26. март 2020 (Inpress) – Веста дека угостителите ќе ги одјават работниците, ако Владата не им помогне, беше една од најкоментираните изминативе 24 ...
сите 14 | | | веќе видена

Донесена е уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
сите 114 | | | веќе видена

Четириесетина македонски државјани, во конвој со автомобили и под посредство на Министерството за надворешни работи (МНР), утрово се вратија во државата. Во ...
сите 260 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлог за изрекување казна во висина од 2.000 евра против скопјанец за непочитување на ...
сите 260 | | | веќе видена

Германската сојузна влада издвои 50 милијарди евра за помош на уметниците и на бизнисите поврзани со културата, кои трпат штети за време на пандемијата од ...
сите 39 | | | веќе видена