Архива на вести за 26 Март 2020

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски, од вчера е во домашна изолација поради тоа што неговата сопруга прегледувала двајца од тројцата заразени пациенти од ...
сите 166 | | | веќе видена

Како и многубројни светски и домашни ѕвезди, пејачката се наоѓа во самоизолација па открила со што се забавува во овој период. Популарната пејачка Пинк поради ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев императивно бара од владата да го суспендира законот со кој државата врши исплата на најголемите партии за нивното годишно ...
сите 185 | | | веќе видена

Првите 280 заштитни маски со визири за медицински работници испринтани на 3D принтери се направени. Околу 150 веќе се стерилизирани и испорачани во Инфективна ...
сите 103 | | | веќе видена

Според „ Financial Times" ако оваа теорија се покаже како точна, тогаш би можела драстично да се менува стратегијата на борбата против ширење на коронавирусот ...
сите 67 | | | веќе видена

Одложувањето на фудбалските натпреварувања и најавата дека може да се случи сезоната да заврши дури во летниот период, донесе дополнителни проблеми за ...
сите 30 | | | веќе видена

Од денеска Република Северна Македонија е една од земјите во кои ќе се спроведуваат два значајни меѓународни проекта за борба против коронавирусот, соопшти ...
сите 157 | | | веќе видена

Во периодот на изолација сите наоѓаат занимација и обврски за да го исполнат секојдневието.И во домот на Кеба е раздвижено и интересно. Тој со фановите сподели ...
сите 57 | | | веќе видена

Уредбата конечно е донесена, но не е прецизно наведено какви конкретно олеснувања на кредитните услови ќе има за граѓаните. Тоа ќе го одредат самите банки и за ...
сите 114 | | | веќе видена