Архива на вести за 26 Март 2020

Факти кои го одбележаа денот: 1.Од заразените во Македонија, 12% се лекари, тоа е поради недоволната заштита. 2.МНР ништо не работи. Десетици македонци ...
сите 392 | | | веќе видена

Како и многу земји во светот, така и Индија деновиве прогласи полициски час поради пандемијата со коронавирусот. Но, за да се задржат сите 1.3 милијарди луѓе ...
сите 31 | | | веќе видена

Вицепремиерот Бујар Османи денеска соопшти дека преку Секретаријатот за европски прашања се очекува донација од вкупно 55 респиратори во борбата против ...
сите 78 | | | веќе видена

Александар Васоски, стратегот на Вардар, на лидерот во ПМФЛ, како и сите останати граѓани на нашата земја е во домашен карантин, и строго се придржува кон ...
сите 3 | | | веќе видена

Кредитите од Развојна банка создадоа метеж пред канцелариите на Управата за јавни приходи, по што оваа институција одлучи да го продолжи работното време. ...
сите 75 | | | веќе видена

Развојна банка, Управата за јавни приходи и Централниот регистар на Република Северна Македонија апелираат до фирмите коишто ја прибираат документацијата ...
сите 75 | | | веќе видена

Струмица воведува дополнителни мерки за заштита од ширењето на корона вирусот. По наредба на општинскиот штаб за заштита и спасување јавното претпријатие за ...
сите 30 | | | веќе видена

Издавачки центар „ТРИ“ ја започна акцијата пишувачки предизвик, наречен „Карантински приказни – Антологија на изолацијата“. Нејзина цел е да се поттикнат и ...
сите 7 | | | веќе видена

 Oколу Анџелина Џоли отсекогаш имало контроверзии, но едно е сигурно кога е во прашање помагањето на другите и хуманитарната работа, таа е царица. Анџелина ...
сите 12 | | | веќе видена

Донесена е Уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба, на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
сите 114 | | | веќе видена

Принцот Чарлс е позитивен на тестот за коронавирусот. Откако јавноста го дозна тоа, ја интересираше дали чекал ред за тестирањето како и останатите граѓани. – ...
сите 70 | | | веќе видена