Архива на вести за 26 Март 2020

Градоначалникот на Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се во домашна изолација, објави „Алфа“.Телевизијата пишува дека излацијата се должи на тоа што ...
сите 208 | | | веќе видена

Четири клубови од Бундес-лигата одлучија финансиски да им помогнат на оние се најдоа во криза поради коронавирус.Баерн, Борусија Дортмунд, Лајпциг и Леверкузен ...
сите 35 | | | веќе видена

Доктор Жан Митрев преку видео обраќање дава неколку препораки за тоа како луѓето да се заштитат од опасниот коронавирус. Според него, многу подобро е ако ...
сите 12 | | | веќе видена

Дарко Панчев пред 30 години беше светска марка во фудбалска Европа. Беше „Златна копачка“, беше еден од најдобрите, ако не и најдобар голгетер на Стариот ...
сите 14 | | | веќе видена

Владата и Инспекцискиот совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат неправилностите и непочитувањето на владините мерки и препораки за спречување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Да се плати административна такса за документите потребни за аплицирање на повикот за бескаматната поддршка на фирмите објавен вчера, а Развојната банка да ги ...
сите 75 | | | веќе видена

Триесет и едногодишен жител на скопско Кондово изминатата ноќ ги нарушил мерките за полициски час воведен во рамките на вонредната состојба поради ситуацијата ...
сите 320 | | | веќе видена

Во Италија околу 7.500 луѓе починаа од коронавирусот, но закрепнаа 9.362 лица. Еден од нив е Фаусто Русо, 38-годишник кој бил на интензивна нега во малиот град ...
сите 21 | | | веќе видена

Од новодијагностицираните 15 се од Скопје, четворица се од Куманово, двајца од Дебар и по еден од Охрид, Штип и Тетово . 69 годишен маж од Тетово кој бил ...
сите 80 | | | веќе видена

Мексиканскиот службеник ја шокирал јавноста со тврдењето дека сиромашните луѓе се имуни на коронавирусот кој го проголтал светот. Мигел Барбоса, гувернер на ...
сите 105 | | | веќе видена

Здружението за заштита на правата на угостителите „Хорекаши” апелира дека поради принудното затворање на угостителските објекти заради пандемијата на ...
сите 17 | | | веќе видена

Кошаркарот на Детроит Пистонс, Кристијан Вуд целосно закрепнал од коронавирусот откако беше третиот кошаркар од НБА Лигата на кој му беше дијагностициран ...
сите 34 | | | веќе видена

Донесена е Уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба, на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
сите 114 | | | веќе видена