Архива на вести за 26 Март 2020

 Шпанската ТВ серија „ La Casa De Papel“ е дефинитивно една од најгледните серии на Netflix . Првично било планирано оваа серија да има само две сезони, но ...
сите 7 | | | веќе видена

Со коронавирусот ковид-19 можеби веќе е заразено половина од населението на Велика Британија, се вели во студијата изработена од истражувачите на Универзитетот ...
сите 132 | | | веќе видена

Претседателот на Владата,Оливер Спасовски ја прими амбасадорката на САД во нашата земја, Кејт Мери Брнз, која на средбата ги пренесе честитките на нејзината ...
сите 118 | | | веќе видена

Италијанецот Фаусто Русо кој има 38 години и го преживеал коронавирусот, го раскажа своето искуство. Вели дека вирусот му помогнал да ги цени малите нешта, ...
сите 21 | | | веќе видена

Политичката партија Левица објави дека периодов добиле голем број пријави за ненајавени отпуштања, доцнење со плати и непочитување на препораките за заштита на ...
сите 18 | | | веќе видена

Во Полициската станица Прилеп, З.Б.(52) од Прилеп вчера пријавил дека на ул.„Задарска“ било опожарено неговото патничко возило „шевролет“ со прилепски ...
сите 46 | | | веќе видена

Институциите, државата прават се да го обезбедат здравјето на граѓаните, но и да ги ублажат последиците од економската криза.СДСМ како одговорна партија водена ...
сите 483 | | | веќе видена

Градоначалникот на Бергамо Џорџо Гори верува дека натпреварот од Лигата на шампионите помеѓу Аталанта и Валенсија довел до масовното ширење на коронавирусот во ...
сите 39 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје соопшти дека се уште не ги добило сите релевантини документи во врска со поранешната директорка на Клиниката за ...
сите 141 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 07.00 часот вчера на 07.00 ...
сите 324 | | | веќе видена

Комисијата за здравство на ВМРО-ДПМНЕ, поради ситуацијата со корона вирусот, е во постојано заседавање. За жал, дојдовме до една неповолна статистика за ...
сите 37 | | | веќе видена