Архива на вести за 26 Март 2020

Лице од Пробиштип со престојувалиште во Скопје ниту еден ден не ја почитувал изјавата за задолжителна самоизолаација. Основното јавно обвинителство Скопје ...
сите 270 | | | веќе видена

Скопје, 26. март 2020 (Inpress) – Донесена е Уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба, на граѓаните и ...
сите 188 | | | веќе видена

Поранешниот вицепремиерот за економија во Владата на Зоран Заев, Кочо Анѓушев во гостување за ТВ 21 истакна дека од 3,7 милијарди евра, како што е проектиран ...
сите 327 | | | веќе видена

За 15 нови лица од Скопје е потврдено дека се позитивни на коронавирусот и со ова бројката на заразени во главниот град достигна до 123 лица. Ова на денешната ...
сите 667 | | | веќе видена

Црн „јубилеј“ од вирусот КОВИД-19. Се започна на 1 декември во Вухан, каде избувна епидемија на коронавирусот, со која Кина се борше неколку месеци и е блиску ...
сите 318 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Дебар денеска поднесе Предлог за издавање казнени налози против две лица кои го сториле кривичното дело – Непостапување според ...
сите 270 | | | веќе видена

Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата – информира министерот за здравство Венко Филипче на денешниот прес. По градови: ...
сите 667 | | | веќе видена

Ајде што задоцнето, делумно и лошо ги копираат анти кризните мерки што ги предлагаме. Ајде што Зоран Заев копира и оди со интервјуа на истите медиуми каде што ...
сите 221 | | | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривични пријави против Т. Н. (47) од селоГрад, делчевско, поради постоење основи на ...
сите 73 | | | веќе видена

Донесена е уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
сите 188 | | | веќе видена

Граѓните и компаниите може да очекуваат одложување на исплатата на ратите на креди, пролонгирање на исплатата на кредитот на подолг период, пониска каматна ...
сите 188 | | | веќе видена

Донесена е Уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба, на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
сите 188 | | | веќе видена

Новороденчињата и предшколските деца може да се вакцинираат во редовен термин, а за школските деца вакцината може да се одложи два до три месеца. Тоа е стручно ...
сите 667 | | | веќе видена