Архива на вести за 26 Март 2020

Повеќе десетици граѓани денеска нервозно стуткани еден до друг чекаа ред за да влезат во Управата за јавни приходи. Гужвата беше уште позасилена со оглед дека ...
сите 75 | | | веќе видена

„За 30 % ќе се намали приклучокот за парно“ - соопшти првиот човек на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, Марко Бислимоски во Отвореното ...
сите 63 | | | веќе видена

 Каков ќе биде денешниот ден? Ќе успеете ли да најдете време за одмор или на вашите обврски им нема крај? Ќе ви годи ли разговорот со колегите или на ...
сите 13 | | | веќе видена

Изборот на бојата и фризурата на косата, но и должината, може да ви помогне да го издолжите вашето „буцмасто“ лице, односно во секој случај да изгладате со ...
сите 11 | | | веќе видена

Комората на сметководители на Македонија, ја презентираше моменталната финансиска состојба во стопанството погодено од вирусната инфекција Ковид19. ...
сите 75 | | | веќе видена

Луѓето кои се излекувани од новиот коронавирус можат да останат носители на Ковид-19 и треба да бидат повторно тестирани, изјави вирусологот и директор на ...
сите 94 | | | веќе видена

 Ви се верува ли дека поминаа цели 18 години од почетоците на тинејџерскиот музички „бран“ на Аврил Лавињ? Веројатно повеќето од нас, особено генерациите на ...
сите 13 | | | веќе видена

Велешани и останатите кои се снабдуваат со вода за пиење од ХС Лисиче нема да бидат жедни во текот на летото. Ова го тврдат надлежните од ЈПВ „Лисиче“ откако ...
сите 20 | | | веќе видена

Според министерот за здравство Венко Филипче, заразениот од Тетово, две седмици лежел во Заводот за рехабилитација во Скопје. Оттаму, пак, според новинарка од ...
сите 39 | | | веќе видена

Сите фудбалери и стручен штаб на Динамо Загреб овие денови се на ѕидот на срамот во Хрватска откако одбиле да им се намали платата со цел да се помогне во ...
сите 33 | | | веќе видена

Земјите во светот на големо работат во изнаоѓање и носење на мерки со кои финансиски ќе им се помогне да ги спасат економиите кои се под силен удар од новиот ...
сите 49 | | | веќе видена