Архива на вести за 26 Март 2020

На ова непријатно новинарско прашање министерот Венко Филипче не даде конкретен одговор. Само кажа дека при набавката на реагенси државата заштедила. – Има ...
сите 764 | | | веќе видена

Познатиот македонски кардиохирург д-р Жан Митрев дава совети до граѓаните како да се однесуваат во услови на пандемија од коронавирус и надворешните временски ...
сите 12 | | | веќе видена

Пандемијата на коронавирусот тргнала од Италија – ова го тврдат кинеските државни медиуми кои се повикуваат на изјава на доктор од Милано. Може ли ова да ...
сите 81 | | | веќе видена

Јавното обвинителство соопшти дека се уште ги чека потребните документи од СВР Скопје при МВР и од Министерството за здравство, иако тоа го побарало уште на 20 ...
сите 48 | | | веќе видена

Кривични пријави беа поднесени против двајца жители на Кичево од страна на полициските органи заради непочитување на мерката полициски час која е на сила во ...
сите 72 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Аталанта потврди дека натпреварот Аталанта – Валенсија бил вистинска биолошка бомба. Теории постоеа и претходно, меѓутоа сега Џорџо ...
сите 41 | | | веќе видена

Вo Европа има знаци дека забавува ширењето на Ковид-19, но и покрај тоа ситуацијата останува сериозна, изјави денеска директорот на европската канцеларија на ...
сите 94 | | | веќе видена

Ако ги искористиме постојните лекови кои ветуваат најмногу во борбата против коронавирусот, крајот на пандемијата може да дојде побрзо отколку што мислат ...
сите 73 | | | веќе видена

Тројца припадници на Армијата биле полесно повредени откако синоќа од патот излетало возило на МВР, марка „Рекстон”. Возилото излетало од патот кај месноста ...
сите 46 | | | веќе видена

Фудбалерите на Лидс, стручниот штаб и високото раководство на клубот ќе имаат намалени плати со цел да можат да опстојат и другите вработени. Англија Ваквиот ...
сите 122 | | | веќе видена

Тоалетите на два а мерикански носачи на авиони, по неколку затнувања, ќе ги чинат властите и до 400.000 долари по брод, се вели во новиот извештај. Бродовите ...
сите 8 | | | веќе видена

Вонредната состојба и мерките кои што се воведоа се сосема доволен механизам да се постигне крајната цел, а тоа е ограничување на движењето, изјави денеска ...
сите 764 | | | веќе видена

Според најновите податоци, во светот досега се регистрирани 520.330 луѓе заразени со новиот коронавирус. Од нив починати се 23.593, а оздравеле 123.321 лица.– ...
сите 627 | | | веќе видена