Архива на вести за 26 Март 2020

30-годишната мајка Лорен Фулбрук од Ворчестершајр вели дека нејзиниот “совршено здрав” 5-годишен син заболел од коронавирус. Таа раскажала што сè ѝ претходело ...
сите 48 | | | веќе видена

Веста со денови се префрла од еден на друг сајт. 98-годишниот сопруг на кралицата Елизабета беше хоспитализирана во ноември поради акутна форма на грип. ...
сите 35 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама вчера попладне прошетал на неколку улици и пазари во Тирана да ја провери ситуацијата и да ги советува граѓаните да не излегуваат ...
сите 43 | | | веќе видена

Косовските пратеници со 82 гласа ЗА и 32- ца против и еден воздржан ја урнаа владата на актулениот премиер Албин Курти. Гласањето недоверба следуваше по 11 ...
сите 195 | | | веќе видена

Фудаблска Франција во текот на денешниот ден тагува за смртта на прославениот стручњак од оваа земја, легендарниот Мишел Идалго кој со златни букви го има ...
сите 34 | | | веќе видена

Еден од најпознатите светски пулмолози и долгогодишен член на СПД во германскиот Бундестаг, д-р. Волфганг Водарг е еден од научниците и лекарите во Германија ...
сите 4 | | | веќе видена

Луѓето родени во третиот месец од годината имаат единствени таленти и може да го извлечат максимумот од секоја ситуација. Родените во март не се плашат да се ...
сите 30 | | | веќе видена

Не само дуелот на Аталанта и Валенсија во Милано, туку и мечот Ливерпул – Атлетико Мадрид, кој се играше со публика, придонел за ширење на Коронавирусот. ...
сите 43 | | | веќе видена

Директорот на Универзитетската клиника за очни болести, Христијан Дума, ја демантира веста на одредени портали дека „не почитувал препораки за изолација и ...
сите 56 | | | веќе видена

Успорувањето на ширењето на „Ковид-19“ во Италија е добар знак, а експертите очекуваат врвот на епидемијата во оваа земја да биде оваа недела, така што ...
сите 95 | | | веќе видена

Договорот на 30 годишниот Игало со Шангај истекува во 2022. година, од кинескиот клуб му нудат дополнителни две години со астрономска неделна плата, Англија ...
сите 118 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за финансии Гордана Димитриеска – Кочоска во вечерашната емисија „Топ тема“ на Телма телевизија изјави дека задоцнета е ...
сите 33 | | | веќе видена

Донесена е Уредбата со која се утврдува како банките и штедилниците можат во текот на вонредната состојба, на граѓаните и фирмите да им понудат одложување на ...
сите 181 | | | веќе видена

Претседателот на регионот, Атилио Фонтана, попладнево соопштува дека таму се случува нешто што е над секое разбирање и проноза, регистрирајќи нагло зголемување ...
сите 512 | | | веќе видена