Архива на вести за 26 Март 2020

Скопје, 26. март 2020 (Inpress) – Во изминатите 24 часа се регистрирани 24 нови случаи на коронавирус во земјата, информира министерот за здравство Венко ...
сите 576 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче кажа дека денеска, по два последователни негативни теста според протоколот, од Инфективната клиника на домашно лекување ...
сите 576 | | | веќе видена

На подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица синоќа 13 граѓани ги прекршиле прописите и наредбите предвидени од страна на Владата и Министерството за ...
сите 276 | | | веќе видена

ЕХФ во текот на вчерашниот ден го соопшти својот предлог-календар за натпреварување до крајот на сезонава, во ситуација кога е јасно дека е невозможно да се ...
сите 25 | | | веќе видена

По 14 дена завршува карантинот во Дебар и лицата кои беа затечени во градот, а живеат во други градови ќе бидат тестирани. Потоа, согласно резултатите, ќе ...
сите 576 | | | веќе видена

37 лица завршиле во станица, а уште толку ќе добијат прекршочна што не ја испочитувале мерката полициски час. Полицијата извршила контрола на над двесте ...
сите 276 | | | веќе видена

Гоце Голомеиќ еден од сопствениците на Рагуза 360 кој по симпозиумот на дерматолозите во нивниот ресторан се шират шпекулации и невистини. Тој се огласи на ...
сите 203 | | | веќе видена

Тиго Фајнанс активно ги следи случувањата и мерките поврзани со појавата на Корона вирусот во нашата земја и активно ги применува препораките за справување со ...
сите 25 | | | веќе видена

Во текот на следната недела како донација треба да пристигнат и 500.000 маски и 20.000 тестови, реагенси за тестирање на коронавирусот. Добивме одговор од ...
сите 576 | | | веќе видена