Архива на вести за 26 Март 2020

Пред сè Јарецот сака емоционална безбедност, но во секое време, финансиска. Тој е добар со пари, но не мора да има многу пари. Тој само сака да се осигура дека ...
сите 97 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот биофизичар, професор по структурна биологија на Универзитетот Стенфорд и добитник на Нобелова награда во областа на хемијата, Мајкл Левит, ...
сите 116 | | | веќе видена

Македонскиот документарец „Медена земја“ беше прогласен за најдобар документарец на Труди наградите кои се доделија по 26-ти пат од членовите на Клотрудис ...
сите 5 | | | веќе видена

СКОК НА БРОЈОТ НА ЗАРАЗЕНИ ОД КОВИД 19 Mинистерот за здравство, Венко Филипче денеска на прес-конференција изјави дека има 24 нови заразени со коронавирусот. ...
сите 623 | | | веќе видена

Претседателот на Движењето Беса, Билал Касами, кој воедно е и предизборен коалиционен партнер за СДСМ е на иста линија со поранешниот претседател на Владата, ...
сите 342 | | | веќе видена

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, во емисијата „Кликплус“ на ТВ21 истакна дека намалувањето на платите е мерка за да се спаси економијата. ...
сите 342 | | | веќе видена

Англичаните се во големо искушение. Организаторот на неофицијалното Светско тениско првенство „Вимблдон“ најавија дека следната седмица, ќе донесет одлуката за ...
сите 80 | | | веќе видена

Промена на договорни услови на кредитни изложености кај банките и штедилниците предвидува Уредбата со законска сила што ја донесе Владата вчера, откако ...
сите 164 | | | веќе видена

Владата и Инспекцискиот Совет апелираат до граѓаните да ги пријавуваат затекнатите неправилности и непочитување на владините мерки и препораки за спречување на ...
сите 67 | | | веќе видена

Тиго Фајнанс активно ги следи случувањата и мерките поврзани со појавата на Корона вирусот во нашата земја и активно ги применува препораките за справување со ...
сите 164 | | | веќе видена

„Намалувањето на платите е една превентивина мерка, за подоцна да можеме побрзо да се вратиме во форма и да ја спасиме економијата, бидејќи без приватниот ...
сите 342 | | | веќе видена