Архива на вести за 26 Март 2020

Уште еден заразен со коронавирус, од Кожната клиника. Прв случај е регистриран и во Тетово, тоа е пациент кој престојувал во Заводот за рехабилитација во ...
сите 668 | | | веќе видена

Трета жртва од КОВИД-19 вчера во земјава и втора од Дебар. Пациентката на 66 години која неколку дена беше во тешка состојба и на машина за дишење почина вчера ...
сите 713 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Штип на 2 лица им се издадени решенија за изолација, а 4 лица се во самоизолација.Од страна на полициски ...
сите 357 | | | веќе видена

На истата владина седница на која ќе се расправа за доброволно откажување од платата на Рената Дескоска од 70 илјади денари, на братучедот на Дескоска, Николче ...
сите 252 | | | веќе видена

Се уште нема кривична пријава против разрешената директорка на Клиниката за кожни болести, која заболела од корона вирус и заразила најмалку пет колеги. ...
сите 14 | | | веќе видена

Во целост ја демантирам веста на порталот “Лидер” и останатите портали во кои се тврди дека “не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во ...
сите 12 | | | веќе видена

Од Основното јавно обвинителство Скопје, известуват дека на 19 март од страна на СВР Скопје беше поднесено писмено известување кое се однесува на поранешната ...
сите 28 | | | веќе видена

Во целост ја демантирам веста на порталот „Лидер" и останатите портали во кои се тврди дека „ не сум ги почитувал препораките за изолација и сум ги ставил во ...
сите 11 | | | веќе видена

Трета жртва од КОВИД-19 во земјава и втора од Дебар. Пациентката на 66 години која неколку дена беше во тешка состојба и на машина за дишење почина вчера на ...
сите 741 | | | веќе видена

Државата да ја субвенционира минималната плата на вработените во кафулињата и рестораните, додека траат превентивните мерки за КОВИД-19 , бараат од Здружението ...
сите 269 | | | веќе видена