Архива на вести за 23 Мај 2020

СДСМ си тера кампања, знае дека после Рамазан Бајрам короната ќе ја снема и дека нема да има нова вонредна состојба. Ќе останата само „заразените“ од литијата ...
| | веќе видена

Аџибадем Систина на Орце Камчев добила 142.000 евра државна помош за исплата на плати од 14.500 денари, открива „Телма“ . Меѓу компаниите кои земале по над ...
сите 82 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце, која беше изведена ноќеска ја започна и ја водеше националниот координатор за трансплантација д-р Маја Мојсова Мијовска. Таа со ...
сите 136 | | | веќе видена

По четири години откако се врати во дресот на „Милионерите“ по претходниот трансфер во ривалот Баерн Минхен, Геце и дефинитивно си заминува повторно од тој ...
сите 164 | | | веќе видена

СДСМ ја почна изборната кампања. Денеска техничкиот премиер Оливер Спасовски и Мила Царовска, носителка на Изборната единица 1 на Коалицијата предводена од ...
сите 13 | | | веќе видена

Најмалку 97 загинати и двајца преживеани има во авионската несреќа која се случи вчера во Карачи, Пакистан. Во авионската несреќа преживеале само две лица. ...
сите 39 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска потврди дека отворила предистражна постапка по допрен глас за потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. „Се уште нема ...
сите 36 | | | веќе видена

Згасна животот на Емилија Динева но нејзиното срце продолжи да чука. Хероината од Дојран и нејзиното семејство спасија три човечки животи. За прв пат во ...
сите 113 | | | веќе видена

 Што предвидуваат ѕвездите - дали ќе ви се насмевне среќата во љубовта или треба да поработите на врската? Дали ќе се истакнете на работното место или денес ...
сите 32 | | | веќе видена

Професор д-р Александар Николиќ кардиохирург од Клиничката болница „Аџибадем Систина“ и шефот на Одделот за анестезија д-р Димче Славески, специјалист по ...
сите 296 | | | веќе видена

План за управување со сомнителен случај на ковид-19, потребно е да имаат сите хотели и туристички објекти во Грција, согласно здравствените протоколи од ...
сите 281 | | | веќе видена