Архива на вести за 21 Февруари 2020

Поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски, екс министрите Спиро Ристовски и Миле Јанакиески но и поранешниот директор на УБК Владимир Атанасовски. Сепак ...
сите 76 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски денеска порача дека по изборите се можни разговори за коалицирање со сите политички партии, но според принципот програма со програма, ...
сите 224 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска се плаши да се сослушаат сведоците за настаните од „27 април“ со цел да не се дознае вистината за овој настан. Ваков впечаток се ...
сите 86 | | | веќе видена

Седумдесет и седум барања биле разгледани на првиот состанок на Комисијата во Министерството за внатрешни работи завчера, формирана од техничкиот министер Наќе ...
сите 130 | | | веќе видена

СВР Тетово поднесе кривична пријава против Р.И.(35) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „изнуда“. На 16.01.2020 во ...
сите 224 | | | веќе видена

Почетокот на судскиот процес против обвинетите за организирање на настаните на 27 април 2017 година пред Собранието, закажан за денеска, се одложи за 26 ...
сите 63 | | | веќе видена

Поранешниот претседател на собранието Трајко Велјановски и ексфункционерите Јанакиевски, Ристовски и Атанасовски седнаа во судница но не почекаа да слушнат што ...
сите 75 | | | веќе видена

Судскиот процес за организаторите на насилствата од 27 април во Собранието, се одложува за 26 февруари за обвинетите да извршат увид во доказите од ...
сите 99 | | | веќе видена

Адвокатот на поранешниот директор на УБК, Владимир Атанасовски, Јордан Апостолски, по одложувањето на денешното рочиште за обвинетите за организирање на упадот ...
сите 70 | | | веќе видена

Не почна судењето за обвинетите за организирање на собраниските настани од 27 април. Одбраната побара да ги добие сите докази со кои располага обвинителството, ...
сите 81 | | | веќе видена

Уште осум натпревари од 1/16 финалето на Лига Европа вечерва. Може да се каже дека Базел и Вулверхемптон имаат огромни шанси за пласман во следната фаза откако ...
сите 70 | | | веќе видена

Претседателката на Сојузот на стопански комори Данела Арсовска денеска на средба со лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски порача дека сите ...
сите 36 | | | веќе видена

Лидерот на ДУИ сведочеше дека тие како партија барале да се повтори судскиот процес за „Монструм“. Во ноември 2017-та Врховниот суд ги укина доживотните казни ...
сите 62 | | | веќе видена

Политичките лидери на Алијансата за Албанците и Алтернатива, Зијадин Села и Африм Гаши и официјално денеска го потпишаа договорот за коалиција на предвремените ...
сите 223 | | | веќе видена