Архива на вести за 19 Мај 2017

Со одржување на парламентарни избори заедно со локалните, граѓаните на Република Македонија ќе имаат можност да го искажат своето мислење за политиката на ...
сите 14 | | | веќе видена

Трае средбата на мандатарот и претседател на СДСМ, Зоран Заев, во седиштето на СДСМ, со лидерот на ДУИ, Али Ахмети. Ова е прва средба по добивањето на ...
сите 377 | | | веќе видена

Во продолжение следува интегрален текст од соопштението на ВМРО-ДПМНЕ Зоран Заев веќе нема простор за манипулација на граѓаните. Зоран Заев на своја кожа ја ...
сите 128 | | | веќе видена

Чуден е односот на албанските партии откако Зоран Заев го доби мандатот за формирање влада. Веќе не се знае кој што бара и кој што добива и во чии име лидерот ...
сите 270 | | | веќе видена

Убавата македонска пејачка Симона Попоска прослави апсолвентска. Со елегантен фустан со длабоко деколте, таа ги собра сите погледи. Мора да признаеме изгледа ...
сите 7 | | | веќе видена

Врховниот суд на 19 јуни закажа седница на Кривичниот совет при овој суд, на кој ќе се расправа по барање на Специјалното јавно обвинителство за законитоста ...
сите 146 | | | веќе видена