Архива на вести за 19 Мај 2017

Њујоршката полиција го уапси лицето што синоќа влета со неговиот автомобил во група пешаци на плоштадот „Тајмс сквер“ во центарот на Њујорк и при тоа загина ...
сите 27 | | | веќе видена

Во последните години има зголемување на бројот на убоди и каснувања од различни инсекти, меѓу кои најголемата опасност доаѓа од оските и стршленот. Во случај ...
сите 2 | | | веќе видена

Калиопи постојано ја гледаме со насмевка на лицето како ниже хитови, концерти и стекнува се поголема армија на фанови. Но кога е приватниот живот во прашање, ...
сите 4 | | | веќе видена

Премиерата на филмот „Окја“ на Канаскиот филмски фестивал, беше прекината само пет минути по почетокт, поради извиците на негодување на публиката во салата. ...
сите 17 | | | веќе видена

Од шарен револуционер до независен пратеник во Македонското Собрание. Павле Богоевски треба да претставува политичар кој ќе означи нов начин на делување на ...
сите 176 | | | веќе видена

Хери Кејн е само петти фудбалер во историјата на Премиер лигата, кој дал 25 или повеќе голови две сезони по ред. Посебно немилосрден беше кон Лестер годинава, ...
сите 45 | | | веќе видена