Архива на вести за 19 Мај 2017

Кошаркарите на шампионот дојдоа до втор триумф и сега се на чекор од титулата во првенството Екипата на МЗТ Скопје со 86:80 се избори за втора победа против ...
сите 95 | | | веќе видена

Тестирајте го својот вид со помош на овој едностаен тест. Кој број го гледате на сликата? Само 1 од 3 луѓе ја гледаат вистинската цифра! Дали сте вие меѓу нив?
сите 2 | | | веќе видена

Пред неколку месеци, таткото на ова момче починал. Кога почнал да ја расклопува клупата која неговиот татко ја направил за неговата мајка, пронашол скриена ...
сите 3 | | | веќе видена

СДСМ бега од предвремени парламентарни избори заедно со локалните. Ова го потврди и генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски кој денеска заедно со Никола ...
сите 69 | | | веќе видена

Надалеку познатата охридска цреша стана македонски бренд. Земјоделската задруга „Охридска черешна“ ја доби географска ознака за сортата Охридска цреша. Ова е ...
сите 7 | | | веќе видена

Претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети денеска се сретна со заменик-амбасадорот на САД во Скопје, Микаела Швајцер Блум и со ...
сите 82 | | | веќе видена

Француската воена операција во северноафриканскиот регион Сахел ќе трае до истребување на екстремистите, изјави денеска францускиот претседател Емануел Макрон. ...
сите 53 | | | веќе видена

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата ...
сите 97 | | | веќе видена

Прекрасната македонска поп пејчка Симона Попоска, вчера вечер беше неодолива секси апослвентка. Откако ја грабна дипломата и го заслужи називот Д-р. Симона ...
сите 11 | | | веќе видена