Архива на вести за 19 Мај 2017

Карло Анчелоти имаше навистина добар период како тренер на Реал Мадрид бидејќи успеа да му ја донесе толку очекуваната и посакувана „Ла Десима“ на клубот во ...
сите 37 | | | веќе видена

Припадници на крајно десничарската организација „Движење за идентитет“ денеска околу пладне ја нападнаа зградата на германското Министерство за правда и се ...
сите 3 | | | веќе видена

Жител на кичевското село Горно Строгомиште со нож го пробол зетот завчера во Зајас, мислејќи дека тој е виновен оти неговата сестра завршила на лекување на ...
сите 10 | | | веќе видена

Врвните автентични вина на Винарската визба „Тиквеш“ освоија вкупно 2 5 медали и признанија на трите престижни светски вински натпревари што се одржуваат оваа ...
| | веќе видена

Младиот Дамјан е добитник на Гран при на „International art festival“ во Анталија со што на Македонија и донесе уште една победа и уште еден огромен успех. На ...
сите 3 | | | веќе видена