Архива на вести за 19 Мај 2017

Прашалник за самопроценка на депресија од денеска ќе пополнуваат пациентите што ќе го посетат својот матичен лекар. Одговорите на прашањата ќе покажат дали кај ...
сите 7 | | | веќе видена

Група Македонци во Германија покренаа иницијатива со која бараат од тамошните власти да ја признаат македоската возачка дозвола, која во оваа земја се уште не ...
сите 4 | | | веќе видена

Еквадорската Влада од Велика Британија побара на основачот на Викиликс, Џулијан Асанж, да му овозможи безбеден премин, за да може тој потоа да добие азил во ...
сите 11 | | | веќе видена

Моника Белучи оваа година е домаќинка на Канскиот филмски фестивал, а од самиот почеток на истиот не остава без зборови.Италијанскиот модел и актерка, го ...
сите 19 | | | веќе видена

Најгледаното македонско ток-шоу, Еден на Еден, заврши со студиските епизоди за оваа фантастична осма сезона. Сега продолжуваат Еден на Еден специјалите, а оваа ...
сите 13 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение појасни дека во врска со настаните во Собранието на 27 април не е извршен претрес во домот на И.Ј. од ...
сите 38 | | | веќе видена

Македонската филхармонија, која е најстара институција од областа на музичко-сценската дејност во Република Македонија, новиот објект го добива по 73 години од ...
сите 128 | | | веќе видена

Откако сопругата Кристина на свет го донесе нивниот прв син, поп-пејачот Даниел Кајмакоски периодов е повеќе активен на приватен план, па на социјалните мрежи ...
сите 12 | | | веќе видена