Архива на вести за 19 Мај 2017

Учениците од основното училиште „Партенија Зографски“ последниве десет дена не јадат на големиот одмор и ги собираат сите пари што им ги даваат родителите за ...
сите 9 | | | веќе видена

Надеж дека во Македонија наскоро ќе има нова влада искажа и Италија. Министерот за надворешни работи и меѓународна соработка, Анџелино Алфано во изјавата ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонскиот олимписки комитет (MOK) викендов ќе биде домаќин на Интернационалниот олимписки комитет (ИОК) и на Европските олимписки комитети (ЕОК) на собирот ...
сите 5 | | | веќе видена

Паметам дека како мала кога и да отидев на гости кај баба ми, едвај чекав да седнам зад „педалата" на нејзината стара Сингер машина за шиење и да почнам да го ...
сите 10 | | | веќе видена

Неодамна воодушеви со својот изглед и сјајна линија кога се појави на еден настан, а Илда Шаулиќ сега се покажа во своето целосно природно издание. Пејачката ...
сите 3 | | | веќе видена

Прочуениот Пирс Броснан својот 64 роденден го прослави на Хаваи со сопругата Кили Шаје Смит, а сликите на кои оваа двојка разменуваат нежности ги преплавија ...
сите 3 | | | веќе видена

Откако во БиХ поради лошита хидролошка година и зголеменото произведување на електрична енергија ги доведоа Јабланичкото и Рамското езеро до најниско ниво во ...
сите 4 | | | веќе видена

Монографијата содржи околу 450 страници и 170 фотографии. Опфатени се автентични сеќавања и искажувања на триесетина ученици, мајки и учители, кои привремено ...
сите 9 | | | веќе видена

Денеска во спортската сала “Македонски Херои” при Факултетот за физичко образование, спорт и здравје ќе се одиграат завршните натпревари од Универзитетската ...
сите 10 | | | веќе видена

Високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерин на неформалната вечера со претседателите на владите на ...
сите 121 | | | веќе видена