Архива на вести за 19 Мај 2017

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на Фејсбук пишува дека уште не е формирана Владата, а СДСМ според него без образ ги најавува манипулативните ...
сите 4 | | | веќе видена

Материјал кој апсорбира радио сигнали и специјални бои, всушност, го отежнува брзото откривање на тенкот во ноќни услови во инфрацрвениот спектар. Неименуван ...
| | веќе видена

До крајот на јуни ќе заврши целосната реконструкција и доградбата на зградата на Министерството за транспорт и врски и ќе почне вселувањето на вработените во ...
сите 12 | | | веќе видена

Тодоров потенцираше доколку локалните и парламентарните избори се одржат на ист ден граѓаните ќе може да се изјаснат за се што се случуваше изминатиов период, ...
сите 24 | | | веќе видена

Името на поранешниот на Македонија во САД и Холандија и преговарач во спорот за името Никола Димитров се вбројува во шпекулациите и предлози дека токму тој би ...
сите 33 | | | веќе видена

Таксистите барааат итно повлекување на малусот – поскапувањето на осигурувањето на возилата кое се плаќа при регистрација, а не се задоволни и со ...
сите 3 | | | веќе видена

Ова значи дека во случајот со Македонија, доколку до среда не биде избрана нова Влада со нов нејзин претседател, дека на состанокот на шесте премиери од ...
сите 123 | | | веќе видена

Во октомври се навршуваат 10. години од трагичната смрт на Тоше Проески, а на неговото вечно почивалиште, ќе затекнете срамна глетка Имено, неговиот гроб се ...
сите 7 | | | веќе видена

Сорос и неговите западни шефови сакаат да ја уништат политичката иднина на Никола Груевски и Ѓорге Иванов, бидејќи не им служат на нивните интереси. Нивна цел ...
сите 8 | | | веќе видена

„Официјалната статистика која вели дека просечниот живот на жените за некои пет години е подолг од животот на мажите во старопланинското село Покревеник, на ...
сите 19 | | | веќе видена

Иако е во четвртата деценија од животот, Петра Немцова, и понатаму е присутна на модната сцена, а ниедна поголема забава не може да помине без лицето на оваа ...
сите 6 | | | веќе видена

Двајца скопјани со автобус на својата фирма превезувале мигранти, информира МВР. Станува збор за Т.А. (39) и Х.Б. (59), како и фирмата ДПТУ „Мисскванто“ дооел ...
сите 8 | | | веќе видена

Чуден е односот на албанските партии откако Зоран Заев го доби мандатот за формирање влада. Веќе не се знае кој што бара и кој што добива и во чии име лидерот ...
сите 15 | | | веќе видена