Архива на вести за 19 Мај 2017

Иако мандатарот Зоран Заев најави брзо формирање на новата влада, од објективни причини тоа сепак нема да оди толку брзо. Имено, за жал, здравствената состојба ...
сите 175 | | | веќе видена

Судот ќе треба да го преиспита решението со кое кочан беше пуштен на слобода. Судијата вчера му одреди мерка на претпазливост , а бизнисменот  понудил ...
сите 264 | | | веќе видена

Кај луѓето кои боледуваат од цилекија, состојба од која се погодени еден процент од популацијата каде глутенот доведува до реакција во желудникот и ја спречува ...
сите 5 | | | веќе видена

Земјоделците, бизнис операторите и корисниците на ИПАРД кои ќе побараат кредити за финансирање на инвестицијата од неколку банки и штедилници, 50 проценти од ...
сите 13 | | | веќе видена

Фотографијата што вчера ја добивме од читателот, денес се повторува и од други наши читатели и од разни локации низ градот. Младите пекари и денес брзаат ...
сите 2 | | | веќе видена

Двајца вработени во Управата за безбедност и контраразузнавање биле повикани на разговор во полициска станица, по што биле ослободени. Од МВР велат дека против ...
сите 74 | | | веќе видена

Македонскиот миленик во Ѕвездите на Гранд, Ристе Ристески и оваа сезона се натпреварува во познатото музчико шоу. Откако претходната година немаше среќа, тој ...
сите 13 | | | веќе видена

Седумдесетгодишен маж од Македонија загинал во сообраќајка која се случила во селото Палја, кај Сурдулица, пренесува српски „Блиц“. Потпаролот на полицијата во ...
сите 2 | | | веќе видена

Пратеникот од СДСМ, Оливер Спасовски вечерва во „Само вистина“ на Канал 5 обвини дека од ВМРО-ДПМНЕ го организирале упадот во Собранието на 27 април. Тој вели ...
сите 17 | | | веќе видена

Мандатарот Зоран Заев со најтесното раководство на Бихаќка веќе го крои списокот на потенцијални министри во новиот владин кабинет. Извори од Бихаќка брифираат ...
сите 381 | | | веќе видена

Макпетрол АД Скопје продолжува да инвестира во сопствени, нови капацитети и истовремено продолжува и понатаму со зацртаниот инвестициски циклус. При тоа, со ...
сите 7 | | | веќе видена