Архива на вести за 19 Мај 2017

Овој ден е важна победа како за мене, така и за системот на ОН за гарантирање на правата на човекот, изјави основачот на Викиликс, Џулијан Асанж од балконот на ...
сите 9 | | | веќе видена

ЛДП бара институциите да го поништат Договорот за новиот клинички центар потпишан денеска, зашто со него, смета, се прекршени Уставот и законите.- Договорот, ...
сите 17 | | | веќе видена

Само 45 минути откако ги добила клучевите и почнала да ги внесува работите внатре, слушнала како нешто се движи на подот. Погледнала надолу и останала ...
сите 8 | | | веќе видена

Народот секогаш победува. Криминалецот Зоран Заев јавно се обврза дека ја отфрла Тиранската платформа и дека ќе престане со антидржавната и антинационална ...
сите 222 | | | веќе видена

Бела Хадид повторно успеала да го привлече сето внимание, и тоа на церемонијата на отворањето на Филмскиот фестивал во Кан. Славната американска манекенка, ...
сите 28 | | | веќе видена

Најавата на новата емисија на Ѕвездите на Гранд носи интересни случувања. Марија Шерифовиќ одлучи да и ја украде чантата на Јелена Карлеуша за да види што носи ...
сите 45 | | | веќе видена

Чешката убавица изгледала боженствено на црвениот тепих во долга бела тоалета. Многумина ја сметаат за една од најубавите жени во светот на моделингот. Петра ...
| | веќе видена

Пирати, принцези, лоши вештерки сите тие може да оживеат во фантазијата на децата со куќичките на Гео-инг. Секое дете сака свое катче, место каде ќе го создава ...
сите 37 | | | веќе видена

Во Македонија денеска по свежото утро во текот на денот ќе биде претежно сончево и топло време. Во попладневните часови ќе имаме зголемување на облачноста во ...
сите 443 | | | веќе видена

Американската фабрика од областа на наменската индустрија „Бродстоун секјурити“ ќе мора да почека формирање нова влада, бидејќи Американците не можат да ...
сите 25 | | | веќе видена