Архива на вести за 19 Мај 2017

Најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ по вчерашната победа над Баутиста-Агут на мастерсот во Рим изјави дека го одиграл најдобриот меч во оваа сезона на ...
сите 68 | | | веќе видена

Иванка Трамп ќе патува со американскиот претседател Доналд Трамп при неговата посета на Саудиска Арабија, Израел и Италија, соопшти висок претставник на Белата ...
сите 369 | | | веќе видена

Опремата вклучува тенкови, воени бродови, анти ракетни системи, радари, опрема за комуникација и технологија за сајбер безбедност, а објавата се очекува во ...
сите 93 | | | веќе видена

Дуња Поповиќ остана запаметена како една од натпреварувачките во „Ѕвездите на Гранд“, која по коментарите на жирито се сврте и ја напушти сцената. Се работеше ...
сите 5 | | | веќе видена

Осомничениот возач за вчерашното влетување со неговиот автомобил во група пешачи на еден од најфрекфентните њујоршки плоштади „Тајмс сквер“ доби обвинение за ...
сите 5 | | | веќе видена

За нешто помалку од половина час, Перо Антиќ и неговите соиграчи од Фенербахче ќе излезат на мегдан против Реал Мадрид во полуфиналето во Евролигата, натпревар ...
сите 117 | | | веќе видена