Архива на вести за 19 Мај 2017

Субвенциите за купување нови велосипеди и реконструкцијата и изградбата на нови патеки ги мотивираат граѓаните да почнат да го користат овој начин на градски ...
сите 20 | | | веќе видена

Првиот човек на Интер ја објаснува разликата во однос на Јувентус и зошто Интер не може да застане на нозе. Ниту 150.000.000 евра потрошени на засилувања во ...
сите 24 | | | веќе видена

Од почетокот на годината до денес, индексот Dow Jones порасна за 5.4%, а пред два месеца го достигна својот историски максимум , преминувајќи 21.000 поени. ...
сите 8 | | | веќе видена

Австриецот Марсел за прв пат се појавил на телевизија во 2015 година. Тогаш имал дете и започнал врска со Керстин. Таа родила уште две девојчиња. Но, тие се ...
сите 4 | | | веќе видена