Архива на вести за 19 Мај 2017

Со промените кои следуваат СДСМ во својата програма ја најави оваа мерка: Државата ќе ги заштити најзагрозените семејства и граѓани. Секое четиричлено ...
сите 46 | | | веќе видена

Поради актуелната политичка ситуација во земјава уште не се знае кој од политичките лидери ќе присуствува на состанокот на лидерите од државите во регионот во ...
сите 202 | | | веќе видена

Кина веќе со години наназад е позната како една од водечките земји во кои се произведува неквалитетна роба, но за жал некои работи и таму отишле премногу ...
сите 99 | | | веќе видена

 Секој си има свој определен тип на кафе кој му е омилен, постојано го пие и ужива во него. А, тој тип на кафе може да одреди и какви сте по природа. Така на ...
сите 6 | | | веќе видена

Пред точно 15 години, екипата на Кометал Ѓорче Петров го оствари најголемиот клупски успех во екипен спорт. На денешен ден, 19 мај, „кометалки“ ја направи ...
сите 14 | | | веќе видена

-Не зборуваме за невработеност која административно се брише од агенција за вработување, туку намалување на невработеност како резултат на сериозно зголемување ...
сите 7 | | | веќе видена

МВР суспендира нови 15 припадници, кои на 27 април не дејствувале професионално за време на нападите врз пратениците во Собранието. Меѓу нив е и ...
сите 10 | | | веќе видена

Две лица со лисици на рацете, беа спроведени од затворот во Шутка, едно лице од домашен притвор, а пет лица, на кои се на слобода, сами пристигнаа во судот на ...
сите 58 | | | веќе видена

СДСМ најави дека следува темелна ревизија на сите трошења на пари на граѓаните.- Следува период во кој новата Влада ќе ги преиспита сите задолжувања што ги ...
сите 69 | | | веќе видена