Архива на вести за 19 Мај 2017

Перидов актуелни се матурските и апсловентските прослави, па матурантите и апсолвентите на големо се приготвија за своите прослави. Пејачката Симона Попоска, ...
сите 7 | | | веќе видена

Зоран Заев кој пред два дена доби мандат за состав на нов владин кабинет денеска седнува на преговарачка маса за екипирање на новата влада. Стартуваат ...
сите 377 | | | веќе видена

Бојана Скендеровски е во брак веќе две години со својот сакан Васко, а сега парот очекува принова. Бременоста со своето прво дете пејачката и водителка на ...
сите 7 | | | веќе видена

Сара Мејс отсекогаш била храбра кога е изгледот во прашање. Таа не се плаши од експерименти, па дури и тогаш кога можно е да добие по некој негативен коментар ...
сите 8 | | | веќе видена

Дејан Ставриќ, докторот кој јавноста го памети поради земање мито за посредување за добивање на инвалдиска пензија, гостуваше во 24 Анализа на Телевизија 24, ...
сите 68 | | | веќе видена

Мандатарот и лидер на СДСМ денеска ги почна разговорите за фирмирање на нова влада, а прв соговорник му беше Али Ахмети, челникот на албанската ДУИ. Средбата ...
сите 340 | | | веќе видена

Средбата меѓу Зоран Заев и Али Ахмети се одржа во седиштето на СДСМ и траеше повеќе од два часа.Претседателот на ДУИ не даде изјава за медиумите, туку кусо ...
сите 360 | | | веќе видена

Британецот кој живее со две девојки, на социјалните мрежи открил дека заедно го чекаат второто дете во истата семејно-љубовна комбинација. 36-годишниот Адам ...
сите 4 | | | веќе видена

И по 23 години заеднички живот тие каде и да се појават се олицетворение на взаемна љубов и почит. Славниот актер Пирс Броснан заедно со неговата сопруга Кили ...
сите 5 | | | веќе видена

Телекомуникацискиот оператор „оне.Вип“ од денеска на своите клиенти им нуди нов пакет „ВИП комбо бокс“ со кој корисниците, како што велат во компанијата го ...
сите 3 | | | веќе видена