Архива на вести за 16 Мај 2019

Италијанскиот парламент го отфрли најновиот предлог на опозициските партии за намалување на ДДВ за тампоните и другите санитарни производи за жени. Женските ...
сите 2 | | | веќе видена

Очаен е обидот на ВМРО-ДПМНЕ да манипулира со граѓаните, здравствените работници и пациентите, велат од владејачкиот СДСМ како реакција на прес-конференцијата ...
сите 53 | | | веќе видена

Мултисекторското присуство покажува дека ја разбираме потребата од социјалните претпријатија во земјава и секој на свој начин ја покажува својата подготвеност ...
сите 21 | | | веќе видена

Пратеници на опозициската партија Нова демократија доставија пратеничко прашање до шефот на грчката дипломатија во врска со „јавните споменувања околу руска ...
сите 3 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи Никола Димитров заедно со Неговото Височество, принцот Едвард грофот од Весекс, присуствуваше на настан во Националната ...
сите 13 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми избори пласман во третото коло на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ попладнево во два сета со 6-1 и 6-3 го ...
сите 75 | | | веќе видена

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми избори пласман во третото коло на Мастерс турнирот во Рим. Ѓоковиќ попладнево во два сета со 6-1 и 6-3 го ...
сите 75 | | | веќе видена

Денеска по повод манифестацијата „Ден на фармери рекордери“, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Љупчо Николовски присуствуваше на ...
сите 8 | | | веќе видена

Собранието денеска во рамките на 97. седница усвои три закони во трето читање што беа вратени во Парламентот зашто поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов одби да ...
сите 88 | | | веќе видена

Горд сум што сум пратеник во Собранието на Република Албанија, за првпат во нејзината историја, од регистрирана Македонска партија. И досега многу Македонци ги ...
сите 18 | | | веќе видена

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 97. седница усвои три закони во трето читање што беа вратени во Парламентот зашто поранешниот ...
сите 88 | | | веќе видена